LŠ: Dinamo furioznom završnicom produžetaka izbjegao penale, PSV nije iskoristio domaći teren (VIDEO)

Momčadi zagrebačkog Dinama, Glasgow Rangersa i Kopenhagena večeras su osigurale plasman u grupnu fazu Lige prvaka.

Rangersima je nakon remija (2-2) u Glasgowu bila dovoljna minimalna pobjeda u Eindhovenu nad PSV-om.

Presudni pogodak djelo je hrvatskog internacionalca Antonija Čolaka u 60. minuti nakon dodavanja Malika Tilmana.

Trabzonspor u uzvratnoj utakmici kod kuće nije postigao pogodak pa se Kopenhagen plasirao u elitno natjecanje nakon domaće pobjede 2-1.

Najzanimljivije je bilo u Zagrebu, gdje je Dinamo na kraju drugog produžetka izbjegao odluku o sudbini jedanaestercima.

Već u 4. minuti Mislav Oršić doveo je Dinamo u vodstvo i tako nadoknadio zaostatak iz prve utakmice, a Bruno Petković u 35. minuti donio je rezultat vrijedan grupne faze.

Ipak, u 70. minuti Albert Gronbaek smanjuje rezultat na 2-1, a kako su mreže do kraja ostale netaknute, otišlo se u produžetke.

Sve je bilo puno neizvjesnosti do samog kraja, kada je švicarski internacionalac Josip Drmić prvo zabio za 3-1 i dodavanje u 117. minuti, a potom u posljednjoj minuti asistirao Boćkaju za konačnih 4-1 i otklonio sve dileme.