Lud meč u Ljubljani: Slovenci slavili, Crnoj Gori poništen čist gol, Savić promašio penal! (VIDEO)

Fudbaleri Crne Gore poraženi su od Slovenije, u posljednjem meču u 2022. godini.

Izabranici selektora Miodraga Radulovića izgubili su 1:0 u Ljubljani, nakon lude utakmice u kojoj nam je poništen čist gol, a onda je Stefan Savić promašio i penal!

Slovenija je bolje otvorila meč, pritisakala naš tim koji nije uspijevao da iznese loptu sa svoje polovine, ali je naš tim u 28. minutu trebalo da vodi.

Mugoša je gađao glavom, od prečke se lopta odbila u gol, ali sudija iz Austrije Cristopher Jaeger nije vidio da je prešla gol liniju. S obzirom da u prijateljskim mečevima VAR i tehnologoija gol-linije nijesu obavezni, nije ni bilo intervencija, iako je nejasno da jedan internacionalni sudija napravi ovakav previd.

Slovenci su nakon toga imali šansu preko Čerina, odbranio je Šarkić, a onda i poveli pri kraju poluvremena. Igrao se 42. minut, Vladimir Jovović pogriješio je na 20-ak metara od gola Jana Oblaka i izgubio loptu, uslijedila je kontra poslije koje je Miha Zajc lako savladao čuvara mreže Wolvesa. Asistirao mu je Šeško, a igrač Fenerbachcea petom sa peterca poslao loptu u gol.

U 52. minutu nova greška našeg tima na sredini terena, ekipa Matjaža Keka ponovo je kroz par pasova došla do izgledne šanse, ali se istakao Šarkić.

Izmjene su isprekidale ritam u drugih 45 minuta meča, a izabranici Miodraga Radulovića u 85. minutu imali najbolju moguću šansu za izjednačenje. Nakon kornera i gužve u šesnaestercu rezervista Bakić je gađao uz stativu, ali je Oblak odbio udarac u korner.

Nakon novog kornera koji je odbila odbrana gostiju, Andrija Vukčević je ukrao loptu Zahoviću, centrirao, a loptu rukom udario Blažić za penal.

Odgovornost je kao i prije tri dana u Podgorici preuzeo Stefan Savić, koji je protiv svog saigrača Jana Oblaka pogodio stativu!

Bila je ovo posljednja provjera pred start kvalifikacija za Evropsko prvenstvo koje počinju u martu naredne godine.