Trebinjci su do trijumfa došli pogotkom Stojkovića iz 32. minute susreta, a nakon utakmice izjavu je dao i trener ekipe Marko Maksimović koji je još jednom pokazao gospodske manire.
– Znali smo u najavi utakmice kakva je Željezničar ekipa i sigurno da smo bili roviti, nije bilo ni Uzelca, Šipovac nije mogao početi, Čubrilo je igrao pod injekcijama, tako da smo se skrpili i to nas je negdje ujedinilo. Kad pogledamo čitavu utakmicu mislim da je ista bila tvrda, Željo se bori za Evropu, mi za opstanak. U prvom dijelu smo imali dvije šanse, Željo je mogao izjednačiti na kraju, ipak mislim da smo zasluženo pobijedili i mislim da će nam ova pobjeda dati podstrek za dalje, rekao je Maksimović i dodao:
– Čestitam našim fudbalerima na zalaganju, ali isto tako i fudbalerima Željezničara. Želim im sve najbolje u nastavku prvenstva i prije svega u Kupu protiv Veleža, ističe Maksimović.
Trener Leotara je također pohvalio ambijent koji su uljepšali i navijači Željezničara.
– Teren je konačno u Trebinju bio dobar, proljeće i vegetacija su odradili svoje, nadam se da će i Leotar uskoro dobiti hibridni travnjak. Željo je veliki klub, došli su i njihovi Manijaci, naša je publika stala iza nas i to je jedan jako dobar fubalski ambijent i mislim da je svima u Bosni i Hercegovini cilj da toga bude što više, zaključio je Maksimović.


