Velež je ostvario pobjedu u šestom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine protiv ekipe Željezničara sa minimalnih 1:0.
Strijelac jedinog pogotka na današnjoj utakmici bio je Nermin Haskić u 89. minuti utakmice. Nakon susreta
“Znali smo da nas očekuje jako teška utakmica. Po meni prvo poluvrijeme, Željo se spustio u niski blok, a isto tako u drugom poluvremenu. Imali smo stativu, na kraju nas je nagradilo. U Sarajevu smo igrali bolje, ali tek nas je danas nagradilo. Čestitam našim navijačima, ali i našim igračima”, rekao je Merzić i osvrnuo se na dolazak Deana Klafurića:
“Situacija je takva kakva jeste. Ja nemam pro licencu. Šef je došao već i super sarađujemo i nadam se da će u budućnosti biti još dobrih rezultata”


