Mijatović je Zvezdin biser: Het-trick mladog napadača za pobjedu u Subotici!

Nogometaši Crvene zvezde svladali su subotički Spartak 1:4 u 19. kolu Superlige na krilima sjajnog Mijatovića koji je postigao čak tri pogotka.

Prvo poluvrijeme općenito je bilo blijedo. Crvena zvezda je imala inicijativu, a prvu priliku imala je nakon deset minuta igre kada je Endiae na asistenciju Kataija s oko pet metara od gola glavom pogodio gredu.

Spartak je imao jedan šut Glazera s distance i nisu pokušali nešto ozbiljnije.

Crveno-beli su do pogotka stigli u 26. minutu, pošto je Jovan Mijatović odlično reagovao glavom na centaršut Nedeljkovića.

U drugom poluvremenu sve je stalo u 5 minuta.

Prvo je Katai bio u velikoj prilici, ali je vratar domaćih odlično reagirao. No, ono što nije uspio tada, uspjelo mu je samo minutu kasnije kada je odlično reagirao na ubačaj Kange i doveo Zvezdu u vodstvo od 0:2.

Kako su domaći krenuli s centra smanjili su rezultat. Nakon auta obrana gostiju bila je potpuno decentrirana, što je iskoristio Todorovski za 1:2.

tada se mislilo da ćemo vidjeti uzbudljiv nastavak susreta, međutim, minutu kasnije Hwang upošljava Mijatovića koji u situaciji 1-na-1 rutinski postiže pogodak za 1:3.

Sve se to dogodilo između 50. i 56. minute.

Do kraja susreta bilo je nekoliko situacija pred oba gola, ali ništa značajno i crveno-bijeli su prilično sačuvali stečenu prednost. I kada se mislilo da je to konačan rezultat u sudijskoj nadoknadi, Jovan Mijatović postiže treći pogodak za 1:4.