Utakmice sedmog kola WWin lige Bosne i Hercegovine odigrane su u petak i subotu.
Najviše gledalaca, kao što se očekivalo, bilo je na Grbavici. Željezničar je proslavio 103. rođendan, igrali su protiv Zrinjskog, a prema podacima N/FSBiH na utakmici je bilo prisutno 13.500 navijača.
Na drugom mjestu je bio meč Posušje – Radnik. Na Mokrom Docu je bilo prisutno 4000 gledalaca.
Jedan od derbija ovog kola, Borac – Sarajevo, zauzima treće mjesto sa 3500 ljubitelja fudbala. Publika u Banjaluci se obično slabo odaziva na Borčeve utakmice.
Utakmicu Širokog Brijega i GOŠK-a uživo je pratilo 1500 ljudi, dok je utakmicu Veleža i Sloge gledalo 1400 ljudi.
Najmanje gledalaca bilo je na Gradskom stadionu u Konjicu. Igman i Sloboda su igrali pred 800 ljubitelja fudbala.
Izuzimajući Grbavicu, na svim ostalim stadionima ukupno je bilo 11.200 navijača. Utakmica Željezničara i Zrinjskog imala je više gledatelja nego sve ostale zajedno.
Izvor: ( sport1.oslobodjenje.ba / Fudbalski.com )


