Ne krade se samo u BiH: Evropa bruji o sramoti sudaca na madridskom derbiju!

Jučer su derbi 23. kola španske Primere igrali Real Madrid i Atletico Madrid. Meč je završen rezultatom 1:1, no ni dan poslije utakmice strasti se ne smiruju zbog nekih sudijskih odluka.

Prije dva dana vratila nam se naša voljena Premijer liga Bosne i Hercegovine i sa sobom donijela čari sudijskih lakrdija, što se najbolje moglo vidjeti jučer u utakmici Sloge i Slobode kada je svoj show imao Frano Jelić iz Širokog Brijega.

Ako mislite da se sudijske lakrdije dešavaju samo u Bosni i Hercegovini, varate se. Toga ima, doduše vrlo rjeđe, i u velikim evropskim ligama kao što je svakako španska La Liga.

Iako im rezultat ne ide na ruku kada je u pitanju trka s Barcelonom za prvaka Španije, Real Madrid itekako može biti zadovoljniji s jučerašnjih 1:1, nakon što je gubio 0:1 od gradskog rivala.

Jorgandžije su povele u 78. minuti pogotkom Gimeneza, da bi bod Realu donio sedam minuta kasnije 18-godišnji Rodriguez na asistenciju Luke Modrića.

Kontroverzni i temperamentni trener Atletica, Diego Simeone, nakon utakmice nije imao dlake na jeziku i otvoreno je govorio o suđenju i izrazio svoje nezadovoljstvo.

Naime, sporan je bio crveni karton koji je u 64. minuti dobio Correa nakon što je faulirao Rudigera, defanzivca Real Madrida.

“Čolo” smatra da takav kontakt ne treba sankcionisati crvenim kartonom i poručio da se svaki put kada dođe na “Santjago Bernabeu” osjeća u nepovoljnom položaju.

“Kontakt nije udarac. Rudiger je 1,94 metra i odmah ustaje. Možda je žuti, ali ne možete izbaciti igrača zbog toga. Onda ne bi bilo igrača na terenu.

Bilo bi lijepo da se svi ravnopravno takmičimo. Mislim da VAR mnogo više otkriva greške, to smo vidjeli juče u Elcheu. Svaki put kada dođemo ovdje smo u nepovoljnijem položaju”, rekao je Simeone, prenosi Marca.

Sudijski ekspert se slaže s trenerom gostiju. Perez Burull smatra da je sudija Manzano oštetio Atletico Madrid odlukom da isključi Correu.

“Odbrambeni igrač Real Madrida preuveličava udarac. Ni u kom slučaju se crveni karton ne daje u ovoj situaciji”, rekao je Burrull.