Razlog za smanjenje broja igrača u ekipi Veleža je crveni karton koji je Edo Vehabović dobio u finišu prvog poluvremena.
Nakon što je dobio prvi žuti karton u 18. minuti, Njegomirović je nakon jednog kontakta Vehabovića sa fudbalerom Borca u završnici prvog dijela pokazao novi žuti, a potom i put ka svlačionici.
Vehabović je na ovu odluku Njegomirovića reagovao smijehom i gestikuliranjem, zatim se oprostio od terena sa trenerom Veleža, prišao klupi Borca i pozdravio se sa nekim, dok su ga igrači banjalučkog kluba gledali u čudu.
Teško je procijeniti šta je Vehabović želio poručiti ovim postupkom, da li je bio ironičan ili ne, ali bez obzira na to, Velež je ostao sa igračem manje, a WWin liga BiH je dobila još jednu kontroverznu sudijsku odluku.
Nakon prvog poluvremena rezultat je bio 0:0, pri čemu je Borac imao više posjeda i bolje prilike.
Izvor: ( sport1.oslobodjenje.ba / Fudbalski.com )


