Fudbalski prvak Srbije – FK Crvena Zvezda je predstavio svoje novo ljetno pojačanje u vidu reprezentativca Južne Koreje – Yong Woo Seol.
Radi se o fudbaleru rođenom 1998. godine koji igra na pozicijama lijevog i desnog beka, a dolazi iz Ulsana za iznos od 1.200.000 eura i postotak od daljnje prodaje. Sa “crveno-belima” je potpisao ugovor do ljeta 2027. godine sa opcijom produljenja na dodatnih 12 mjeseci.
„Ovo je moj prvi transfer u karijeri i sretan sam što sam došao u Zvezdu. Svjestan sam da imamo dobar tim sa mnogo sjajnih igrača, želim se dokazati i cilj mi je pomoći timu, kako u odbrani tako i u napadu. Znam da Zvezda ima fantastične navijače i jedva čekam igrati pred njima i upoznati ih.“ izjavio je Seol.
“Potpisali smo Seola, fudbalera koji dolazi iz Ulsana i ima veliko iskustvo igranja u azijskoj Ligi prvaka, kao i u reprezentaciji Južne Koreje. Igra na poziciji lijevog beka, koja je deficitarna, i tražili smo igrača njegovih karakteristika. Imat će dovoljno vremena da se prilagodi, otputovat će na pripreme u Rusiju, gdje će imati priliku upoznati se sa zahtjevima Vladana Milojevića, ali i sa novim suigračima i mentalitetom kluba.” dodao je sportski direktor – Mitar Mrkela.
Izvor: ( www.sportskenovosti.net / Fudbalski.com )


