OVO ĆE PRIJATI POSRNULIM ROSONERIMA: Milan bolji od Totenhema Ligi šampiona! (VIDEO)

ovo će prijati posrnulim rosonerima: milan bolji od totenhema ligi šampiona! (video)ovo će prijati posrnulim rosonerima: milan bolji od totenhema ligi šampiona! (video)

Fudbaleri Milana savladali su na svom San Siru Totenhem sa 1-0, u prvoj utakmici dvomeča osmine finala Lige šampiona.

Ova pobeda će baš leći timu Stefana Piolija, posle serije loših rezultata u drugom delu sezone. Sada su ostvarili ukupno drugi uzastopni trijumf, nakon pobede nad Torinom u Seriji A.

Od početka do samog kraja se utakmica razvijala veoma ujednačeno, međutim već od 7. minuta gosti su bili prinuđeni da jure zaostatak.

Tada se Brahim Dijaz našao na pravom mestu i odlično se snašao nakon što je Forster sjajno odbranio pokušaj Tea Ernandeza, koji se prethodno izborio za poziciju nakon što je po prijemu duge lopte dobio duel sa Romerom.

PARIŽANI NASTAVLJAJU SA LOŠIM IZDANJIMA: Poraz na Parku prinčeva od Bajerna (VIDEO)

Tatarušan je bio siguran u 13. minutu kod pokušaja Erika Dajera da glavom izjednači posle centaršuta iz slobdnog udarca. Nije potom uspešan bio ni njegov sličan pokušaj osam minuta kasnije.

Golman Milana je zaustavio i pokušaj Emersona Rojala u 26. minutu, a potom i presekao loptu u 41. minutu do koje nije supeo da dođe Kuluševski. Do kraja poluvremena su svoje šanse imale obe ekipe, ali nedovoljno konretno je to izgledalo sa obe strane.

U uvodnoj fazi prvog poluvremena su zabeležene dobre reakcije odbrana sa obe strane, pa tako izgledne šanse nisu realizovali Dijaz na jednoj, odnosno Kuluševski na drugoj.

Veliku šansu da duplira prednost propustio je De Ketelare u 78. minutu, kada je glavom šutirao pored gola i tako nastavio sa lošim partijama od kako je kao veliko pojačanje stigao na San Siro, pošto još uvek ne zna za gol.

Do kraja nije bilo dovoljno konkretnih šansi, pa su Milanezi sačuvali prednost pred revanš.