Partizan se mučio u Surdilici, ali je uzeo tri boda i ostao na prvom mjestu

Nogometaši Partizana ostvarili su novu pobjedu u Superligi nakon što su nakon dosta muke svladali Radnik rezultatom 1:2.

Partizan je bolje otvorio susret iu prvih 15 minuta imao najbolju priliku za vodstvo. Natho je najbolje šutirao, no vratar domaćih uspio je loptu odbiti u korner.

U nastavku je Radnik došao do igre, au završnici prvog dijela bili su bolji protivnik, ali nisu uspjeli doći do gola.

Partizan je početkom drugog poluvremena opet bolje otvorio, imao nekoliko situacija pred golom domaćina, ali ništa konkretno nije uspio napraviti.

Radnički se uspio vratiti u igru ​​u 59. U 1. minuti dosuđen je jedanaesterac za Surduličane jer je duel Svetozara Markovića sa napadačem Radnika okarakteriziran kao prekršaj. Nakon intervencije VAR-a, sudac je promijenio odluku i okarakterizirao je kao nedovoljan intenzitet kontakta.

To je dalo zamah Partizanu, a 10 minuta kasnije Svetozar Marković je nakon kornera ostao sam u šesnaestercu i postigao pogodak za vodstvo i radost crno-bijelih.

U nastavku se Partizan povukao i čekao priliku u kontri. Baždar je u 80. minuti imao dobru priliku da riješi utakmicu, ali je glavom prošao pored gola.

Do kraja susreta Radnik je pokušavao doći do izjednačenja, ali onda u nadoknadi vremena Baždar krade loptu na centru i Baždar pogađa za 0:2.

No, tu nije bio kraj jer su krenuli sa centra i Radniku je dosuđen jedanaesterac. Ovaj put VAR nije reagirao, a Šovšić je smanjio rezultat na 1:2 i dao nadu domaćima za bod. Ipak, Partizan je na kraju pobijedio i ostao na vrhu ljestvice Superlige.