Petarda Liverpoola, novi poraz Tahirovićevog Ajaxa

Odigrani su mečevi trećeg kola Evropske lige, a pobjede su zabilježili Liverpool i Roma dok je Ajax ponovo poražen.

Brighton je na Amexu dočekao posrnulog nizozemskog giganta, ekipu Ajaxa našeg Benjamin Tahirovića. Englezi su dominirali u prvom poluvremenu, a jedini gol je postignut u 42. minuti kada je Pedro na asistenciju Mitome zatresao mrežu.

Brighton do drugog pogotka stiže u 53. minuti kada Adingra dodaje do Fatija koji trese mrežu gostiju.

Tahirović je za Ajax igrao do 60. minute.

U Rimu je Roma savladal Slaviju sa 2:0. Strijelci golova bili su bove u prvoj minuti te Lukaku u 17. minuti.

Liverpool je zabilježio sigurnu pobjedu protiv Toulousea od 5:1 . Čak četiri pogotka viđena su u prvom dijelu. Jota je doveo Redse u prednost, Dallinga je smanjio da bi onda Endo i Nunez povećali vodstvo ekipe Jurgena Kloppa.

U drugom poluvremenu još dva pogotka. Gravenberch je u 65. pogodio za 4:1 da bi konačan rezultat postavio Salah u 93. minuti, prenosi N1 Sport.