Pobjeda i prvo mjesto za Kovača; dva pogotka Jurine protiv Shkendije, Vukušić strijelac u derbiju (VIDEO)

Niko Kovač i Zoran Zekić upisali su pobjede sa svojim klubovima danas. Pogotke su postigli Ante Vukušić, Hrvoje Plum i Marin Jurina koji je s dva gola srušio makedonskog prvaka.

Slavlje Kovača

Novu pobjedu upisao je Bayern našeg Nike Kovača. Minhenski tim slavio je na gostovanju kod Paderborna, bilo je 2:3.

Poveo je Bayern golom u 15. minuti Gnabrya, a u 55. minuti Coutinho je povisio na 0:2 Nakon toga, u 68. minuti domaći smanjuju rezultat ali ubrzo Lewandowski desetim bundesligaškim golom donosi Bayernu dva gola prednosti. Domaći su koncem utakmice ponovno smanjili na jedan gol razlike, što je ostao i konačan rezultat.

Ovom pobjedom Bayern je zasjeo na vrh ljestvice, zahvaljujući porazu Leipziga i remi Dortmunda. Ivan Perišić zbog blage ozljede nije danas bio na raspolaganju Kovaču.

Rezultati by SofaScore

Pogodak Vukušića u velikom derbiju

U Ljubljani je odigran najveći slovenski derbi. Olimpija je dočekala Maribor i poražena je rezultatom 2:4. Za domaće je od hrvatskih nogometaša startao Ante Vukušić, a kod Maribora je startao Špiro Peričić.

Maribor je dobro otvorio utakmicu i nakon 16 minuta imao je prednost od 0:2. Olimpija je na 1:2 smanjila u 33. minuti kada pogađa nogometaš Dinama na posudbi – bh. reprezentativac Luka Menalo.

Olimpija u 53. minuti poravnava na 2:2. Hrvatski napadač Ante Vukušić izveo je kazneni udarac koji nije iskoristio, ali odbijenu loptu šalje u mrežu. To je njegov osmi prvenstveni gol što ga čini najboljim strijelcem lige uz još jednog hrvatskog napadača – Daria Vizingera.

Maribor je ipak stigao do trijumfa i to s dva gola u nadoknadi. Prvi je pao nakon velike greške domaćeg vratara. Maribor je ovom pobjedom zasjeo na vrh tablice s 24 boda koliko ima i Olimpija. Trećeplasirana Mura ima 21.

Jurina srušio prvaka

25-godišnji hrvatski napadač Marin Jurina koji je na posudbi u makedonskom Shkupiju srušio je aktualnog prvaka Shkendiju s dva pogotka. Shkupi je slavio rezultatom 2:0, a Jurina je zabio oba pogotka na utakmici, u 69. i 85. minuti.

Jurina je i prvi strijelac lige s pet golova iz osam kola, a u Shkupiju je na posudbi iz bh. prvoligaša Čelika.

Četvrti gol Pluma

Hrvoje Plum upisao je četvrti gol u dresu sjevernoirskog prvoligaša Glentorana. Nakon devet kola ima četiri gola u prvenstvu, a zanimljivo je da je sva četiri zabio iz slobodnih udaraca.

Njegov Glentoran danas je poražen kod Crusadersa rezultatom 4:2 a Plum je pogotkom u drugoj minuti sudačke nadoknade samo ublažio poraz svoje ekipe.

Nakon devet kola Glentoran ima 14 bodova i šesti je na tablici.

Asistencija Pešića

Dobar učinak ima Ivan Pešić u prvoj kazahstanskoj ligi. Iako njegov Šahter Karagandy ne bilježi dobre rezultate hrvatski nogometaš je danas upisao petu asistenciju, a uz to ima i sedam prvenstvenih pogodaka.

Njegov Šahter je danas poražen kod Ertis Pavlodara 4:2 a Pešić je asistirao za prvi gol na utakmici u 15. minuti.

Šahter nakon 28 kola ima 33 boda i zauzima osmu poziciju.

Slavlje Zekića

Nakon dva prvenstvena remija moldovski Sheriff kojeg vodi Zoran Zekić slavio je danas kod Zimbura rezultatom 1:2.

Za Zekićevu momčad utakmicu je započeo Gabrijel Boban dok su Mateo Mužek i Andrej Lukić ulazili s klupe. Sheriff je na tablici uvjerljivo prvi s 59 bodova iz 23 kola.