Sjajan je engleski – Manchester United je pojačao svoj tim nakon što je dovela nizozemskog reprezentativca – Joshua Zirkze.
Napadač od 23 godine dolazi iz talijanske Bologne za 42.500.000 eura (plaćeno u tri rate), uz dodatnih 10 milijuna eura za njegove agente. Zirkze je prošao medicinske preglede i potpisao ugovor s klubom “Teatar snova” do 2029. godine.
“Nakon razgovora s menadžerom i klubskim dužnosnicima, zaista sam uzbuđen zbog budućnosti i jedva čekam doprinijeti uspjehu Manchester Uniteda. Uvijek sam posvećen pobjedi i spreman sam za novi izazov, osvajanje trofeja i igru na višoj razini u karijeri. Velika je čast biti dio ovako kultnog kluba. Nakon kratke pauze s reprezentacijom, vraćam se spreman dati svoj doprinos.” rekao je talentirani napadač.
“Dolazak napadača koji će ojačati našu već snažnu skupinu napadača bio je ključni cilj ovog ljeta. Sretni smo što smo već ovako rano u ljetu potpisali ugovor s igračem Joshuine klase.” dodao je sportski direktor – Dan Ashworth.
Zirkze je odrastao u redovima Bayerna, ali je za prvi tim odigrao samo 17 utakmica kao rezerva te je bio posuđen Parmi i Anderlechtu.
Posljednje dvije godine nosio je dres Bologne gdje je svojim sjajnim igrama privukao veliku pažnju (posebno prošle sezone) i bio želja Milana.
Izvor: ( www.sportskenovosti.net / Fudbalski.com )


