Pogledajte kako je 19-godišnjak zabio najbolji gol sezone

Monaco je pobijedio Metz 2:1 u devetom kolu francuskog prvenstva. Gostujuća momčad povela je već u četvrtoj minuti fantastičnim pogotkom Lamiena Camare (19). Senegalski veznjak, kojem je to bio deveti nastup za Metz u Ligue 1, oduzeo je loptu na centru igrališta. Primijetio je kako je golman Monaca Philipp Kohn daleko od crte pa ga je iz prve prebacio i zabio možda i najljepši pogodak sezone, prenosi Index.hr.

LAMINE CAMARA WITH THE GOAL OF THE SEASON SO FAR?! pic.twitter.com/8hIPyX1YQ1
— Ligue 1 English (@Ligue1_ENG) October 22, 2023

Međutim, domaćin je okrenuo rezultat i došao do pobjede. Aleksandr Golovin izjednačio je u 42. minuti te se s 1:1 otišlo na poluvrijeme. Ruski veznjak riješio je utakmicu u 55. minuti, kada je zabio svoj drugi pogodak vrijedan tri boda.

Monaco se nalazi na prvom mjestu francuskog prvenstva s 20 bodova, jednim više od Nice i s dva više od branitelja naslova PSG-a. Metz je u teškoj poziciji jer nakon devet susreta ima osam bodova, što je dovoljno za 16. mjesto koje vodi u dokvalifikacije za ostanak.