Posle velike pobede nad Zvezdom, Voždovac pao u Kruševcu, Radnički poražen u gostima (VIDEO)

U okviru 6. kola Superlige Srbije danas su odigrane četiri utakmice. Osim Crvene zvezde, pobjede su ostvarili i Napredak, Vojvodina i Javor iz Kruševca.

Crvena zvezda uspjela se vratiti na pobjednički kolosijek nakon neočekivanog poraza od Voždovca, čiji su igrači s druge strane, čini se, još pod dojmom velike pobjede, budući da su u Kruševcu poraženi od Napretka s 2:1.

Domaći su poveli golom Milana Bojovića iz jedanaesterca u 14. minuti, a već u 23. minuti prednost je udvostručio Dušan Stojiljković.

Gosti su do kraja uspjeli postići samo utješni pogodak i to iz jedanaesterca iz kojeg je u 65. minuti bio precizan Borislav Burmaz.

Javor je u Ivanjici slavio s minimalnih 1-0 protiv Radničkog iz Niša, a odlučujući pogodak postigao je Petar Gigić u 25. minuti.

Ništa uspješniji nije bio ni imenjak iz Kragujevca, koji je na stadionu “Karađorđe” Radnički poražen od Vojvodine s 2:1.

Uzalud su gosti poveli u 7. minuti preko mladog Milutina Vidosavljevića, a potom stečenu prednost sačuvali do kraja prvog poluvremena.

Izjednačio je Filip Malbašić u 51. minuti, a preokrenuo je Jonathan Bolingi u 82. minuti.