Početkom juna će se odlučivati ko će naslijediti Mančester Siti kao prvaka Evrope, Real Madrid ili Borusija Dortmund.
Atalanta je osvojila Ligu Evrope, dok će Fiorentina i Olimpijakos igrati za trofej Lige konferencija.
Sva tri takmičenja će od naredne sezone biti organizovana po ligaškom sistemu. Što se Lige šampiona tiče, mečevi će se odsada odigravati i četvrtkom, a ne samo utorkom i srijedom.
Izvor: ( www.sportskacentrala.com / Fudbalski.com )


