QUIRJOS NE STAJE NAKON WIMBLEDONA: Dobio Montrealski derbi!

Ovogodišnji finalist Wimbledona Australac Nick Kyrgios plasirao se u treće kolo ATP Masters turnira u kanadskom Montrealu.

U apsolutnom derbiju drugog kola svladao je prvog tenisača svijeta Rusa Danila Medvedeva nakon preokreta od 2-1, po setovima 6:7 (2:7), 6:4 i 6:2.

Jedine dvije break prilike u prvom setu također su bile set-lopte za Ruskinju, tijekom prednosti od 5-4. Ipak, Australac se izvukao, ali je u tiebreaku Medvedev bio daleko bolji i uz tri mini-breaka isti slavio sa 7-2.

To kao da je dalo krila Kyrgiosu pa je već u prvom gemu sljedećeg seta uvjerljivo slomio suparnika, što su bile jedine prilike za break u drugom dijelu igre, pa je rezultat u setovima bio izjednačen.

U odlučujućem setu prvi tenisač svijeta propustio je dvije break šanse već u drugom gemu, što je Australac iskoristio i na uvjerljiv način s dva breaka izborio plasman u treće kolo.

Tamo će se sastati sa sunarodnjakom Alexom De Minorom koji je u još jednom na papiru zanimljivom meču svladao Grigora Dimitrova s ​​2:0 u setovima.