Rudar i Radnik nastavili sa sjajnim rezultatima i u gostima

Četvrto kolo Prve lige Republike Srpske nastavljeno je danas. Vodeći dvojac, Rudar i Radnik, upisao je nove pobjede slavivši na gostovanjima.

Rudar je sa ubjedljivih 5:0 prošao kroz Mrkonjić Grad. Nikola Njamculović je po polasku sa centra matirao domaćeg golmana i sve kasnije je bilo lakše za Prijedorčane. Aleksandar Demonjić je uduplao vodstvo, a Žoel Paulo da Silva nastavio golgeterski niz u 31. minuti. U nastavku susreta još dva gola, a pogađaju Aleksandar Demonjić još jednom i Aleksandar Petrović za kraj.

Radnik je također bio prilično siguran na gostovanju u Kozarskoj Dubici i slavio je pobjedu 3:0. Dragan Došlo je u petoj minuti načeo goste, a pred odlazak na odmor Milorad Albijanić duplira prednost. U sudijskoj nadoknadi drugog poluvremena Aleksandar Maksimović postiže gol za konačnih 3:0.

Najviše golova vidjeli smo u Laktašima, sedam, a Laktaši su savladali Omarsku 5:2. U prvom poluvremenu jedna situacija koju rijetko viđamo. Sudija Dejan Lazić je na svako dvije minute dosudio tri penala, dva za domaće, jedan za goste koje su u golove pretvorili Bojan Marković i Milan Šikanjić za domaće, odnosno Dragan Zdjelar za Omarsku. Bio je to i rezultat prvog poluvremena, a na startu drugog Milan ŠIkanjić pogađa za 3:1. Ognjen Jaćimović je smanjio na 3:2, ali Šikanjić kompletira hettrik za 4:2, da bi pobjedu u 90. minutu ovjerio Danijel Gavrić.

Leotar nije imao puno problema protiv Sutjeske, slavio je 3:1. Stefan Paranos je doveo Trebinjce u vodstvo u 9. minuti, a šest minuta kasnije već je 2:0 poslije gola Miloša Aćimovića. Nikola Mojović evrogolom smanjuje na 2:1, a Aćimović drugim golom u 51. minuti završava posao.

Isti rezultat bio je i u duelu Kozare i Ljubića. Domaći do vodstva dolaze preko Andreja Modića u 37. minuti na asistenciju Rastoke. Rastoka je i sam pogodio u 57. minuti i Kozara je išla ka pobjedi. U sudijskoj nadoknadi vremena još dva gola. Prvo Aleksandar Žižak sa penala pogađa za 2:1, a samo što su krenuli sa centra Jovan Bokić uzvraća za 3:1.

Željezničar Sport Tim je upisao ubjedljivu pobjedu na gostovanju kod Drine, koja je tako produbila svoju krizu na startu sezone. Banjalučani su slavili sa 3:0, a golove su dali Đorđe Đogić, Adonis Bilal i Nikola Ivić.

Rezultati, 4. kolo:

Sloboda (MG) – Rudar 0:5(Njamculović 1, Demonjić 18, 70, Da Silva 31, Petrović 83)

Borac (KD) – Radnik 0:3 (Došlo 5, Albijanić 44, Maksimović 90+1)

Leotar – Sutjeska 3:1 (Paranos 9, Aćimović 17,51/ Mojović 23)

Laktaši – Omarska 5:2 (Marković 32p, Šikanjić 36p, 50, 89, Gavrić 90/ Zdjelar 34p, Jaćimović 75)

Drina – Željezničar ST 0:3 (Đogić 54, Bilal 75, Ivić 90+5)

Kozara – Ljubić 3:1 (Modić 37, Rastoka 57, Bokić 90+4/A. Žižak 90+3p)

Igrano jučer: Alfa Modriča – Velež 1:2

Igra se sutra: Slavija – Romanija

Igra se u ponedjeljak: BSK – Famos