Sassuolo uništava velikane – Nakon Juventusa pao i Inter, spektakularan gol Berardija

Ekipa Sassuola je tokom vikenda nanijela prvi poraz sezone torinskom Juventusu, a večeras će ih pamtiti i ekipa Intera koju su pobijedili na Giuseppe Meazzi rezultatom 2:1.

Sassuolo očigledno ima recept za velikane. Ovaj tim je tokom vikenda pobijedio Juventus s 4:2, a večeras je tri boda uzeo i na Giuseppe Meazzi protiv Intera.

Očekivano, Nerazzurri su u uvodnim minutama meča bili bolji tim. Otpor gostiju popustio je tek u nadoknadi prvog dijela kada Dumfries pogađa za vodstvo Intera od 1:0.

Nastavak međutim donosi veliki preokret i sva tri boda odlaze gostima.

U 54. minuti Sassuolo je izjednačio. Nedim Bajrami lijepo pogađa za 1:1.

Devet minuta kasnije potpuni preokret. Domenico Berardi postiže zaista prekrasan pogodak i donosi svom timu pobjedu od 2:1.

Probudio se i aktuelni prvak Napoli. Oni su na ‘Maradoni’ razbili Udinese s 4:1.

Zielnski s penala u 19. minuti donosi prednost domaćim od 1:0, a na 2:0 je povećao Victor Osimhen u 39. minuti.

U nastavku je Napoli završio priču. Nakon dugo vremena Kvaratshkelia je uspio postići pogodak, a zabio je za 3:0 u 74. minuti.

Udinese je pogotkom Samardžića u 81. minuti smanjio na 3:1, ali već u narednom napadu konačnih 4:1 postavlja Simeone.

Lazio je na Olimpicu s 2:0 pobijedio Torino. Zabijali su Vecino u 56. i Zaccagni u 75. minuti meča, prenosi Sportsport.ba.