Radnik je danas u Bijeljini u susretu 4. kola Wwin lige BiH rezultatom 4:3 savladao Velež, nastavljajući impresivne partije u povratničkoj sezoni u Wwin ligu BiH.
Premijer liga BiH će od naredne sezone imati deset klubova, pa je Radnik od prvog dana osiguranog povratka u elitu označen kao jedan od najozbiljnijih kandidata za ispadanje iz lige. Međutim, Bijeljinci su pokazali iznenađujuću kvalitetu od početka nove sezone.
Radnik je pobjeđivao GOŠK i Široki Brijeg, osvojio samo jedan bod zbog nedostatka sreće, a danas je savladao i Velež, jedan od najvećih bh. klubova sa velikim ambicijama.
Utakmica između Radnika i Veleža pamtiće se kao jedan od najboljih susreta u Premijer ligi BiH, jer su oba tima igrala otvoreno pružajući pravi spektakl.
Odličan početak za Radnik koji je poveo u 4. minuti preko Pantelića, ali je Velež ubrzo izjednačio. Nakon toga, Velež je preokrenuo rezultat i poveo, ali je Radnik uspio izjednačiti prije poluvremena.
U drugom poluvremenu, Radnik je ponovo preuzeo vođstvo nakon penala koji je realizovao Krajišnik, te povećao prednost golom Janjića. Velež je uspio smanjiti rezultat, ali nije uspio izjednačiti.
Konačan rezultat je bio 4:3 za Radnik koji sada ima sedam bodova, dok Velež ima tri. Oba tima su odigrala tri utakmice.
Izvor: ( sport1.oslobodjenje.ba / Fudbalski.com )


