SL: Lalatović je van stroja, jedino je Napredak siguran uoči zadnjeg kola

U ponedjeljak su u istom terminu odigrane sve četiri utakmice pretposljednjeg šestog kola play-offa Superlige Srbije. Pobjede su ostvarili igrači Spartaka, Radnika i Mladosti iz Lučana.

Radnički iz Niša odigrao je još jednu lošu utakmicu te je na domaćem terenu poražen od Spartaka iz Subotice 0:1. Gosti su do pobjede došli u 14. minuti kada je sudac Andrija Stojanović dosudio jedanaesterac, a Srđan Hrstić je iz drugog pokušaja uspio matirati mladog 18-godišnjeg vratara Dimitrija Stevanovića. Spartak sada ima 38 bodova i nalazi se na drugom mjestu play-out tablice, dok je Radnički trenutno u zoni play-offa sa 35 bodova.

Radnik je na svom terenu svladao Kloubaru rezultatom 2:1. Surduličani su poveli golom Andrije Radulovića iz jedanaesterca, a pred kraj poluvremena izjednačio je Damir Sadiković nakon što je lukavo iz prekida iznenadio domaćeg golmana Stefana Ranđelovića. Na početku drugog poluvremena nije bilo kaznenog udarca za Radnik kojeg je ovaj put uspješno realizirao Petar Kunić.

Radnik je u zoni ispadanja sa 34 boda, dok Kolubara na trećem mjestu ima 38.

U Ivanjici je Mladost pobijedila Javor 0:1, a jedini pogodak postigao je Jojić u 83. minuti udarcem s 20-ak metara.

Mladost ima 35 bodova, dok Javor ima bod manje iu posljednjem kolu obje će momčadi morati tražiti pobjedu.

Mladost GAT je na svom terenu odigrala 0:0 s Napretkom, čime su Novosađani službeno ispali iz lige, dok Kruševljani u prošlom kolu nemaju razloga za brigu s 39 bodova.

Parovi poslednjeg kola (27. maja): Kolubara – Radnički Niš, Mladost Lučani – Mladost GAT, Napredak – Javor i Spartak – Radnik.