SL: Vojvodina “otkinula” bod slabašnoj Zvezdi (VIDEO)

Na otvaranju proljetnog dijela prvenstva Crvena zvezda i Vojvodina odigrali su 1:1 u utakmici koja je obilježila počast Siniši Mihajloviću.

Crvena zvezda je bolje krenula u susret iu prvih 15 minuta potpuno kontrolirala igru ​​i vršila pritisak na Carevićev gol.

Najbolju priliku u tom periodu imao je Pešić kada mu je Bukari servirao loptu na 5 metara od gola, ali se centarfor Zvezde vrlo slabo snašao.

Vojvodina se postupno oslobađala pritiska i prvo je imala lijepu priliku iz slobodnog udarca, a nedugo potom i stigla do gola. Kabić je odlično zahvatio loptu s vrha kaznenog prostora i topovskim udarcem pod gredu svladao Borjana.

Nije dugo trajalo slavlje Vojvodine, samo nekoliko minuta kasnije Katai je izjednačio. Zvezdina desetka sjajno je reagirala na asistenciju Kange i lobovala Tsarevića.

U nastavku utakmice ritam igre je opao i do poluvremena nije bilo prilika s obje strane.

U drugom poluvremenu domaći su odmah na početku imali sjajnu priliku jer je Pešić dodao loptu Ivaniću koji je nekontrolirano pucao preko gola.

Kada se očekivalo da će to biti znak još većeg pritiska domaćih, dogodilo se upravo suprotno i utakmica je bila vrlo dugo bez ikakvih događanja, na što je Vojvodina u potpunosti odgovorila.

Do kraja meča crveno-beli su pokušavali da stignu do pogotka za pobedu, ali nisu imali ozbiljnije šanse.

Zvezda sada na prvom mjestu ima 54 boda, 11 više od Partizana, ali i utakmicu više. Vojvodina je sakupila 34 boda.