Sloboda zaustavljena u Goraždu, Tomislav se drži u vrhu

Lider i do sada jedina ekipa sa maksimalnih osam pobjeda u Prvoj ligi, tuzlanska Sloboda, zaustavljena je na gostovanju u Goraždu.

U derbiju 9. kola Goražde je slavilo pobjedu 2:0 i nastavilo sa jako dobrim igrama na startu sezone. Ekipa Admira Adžema u vodstvo dolazi u finišu prvog poluvremena, igrala se 42. minuta kada je Ivan Harambašić pogodio za vodstvo svog tima i na poluvrijeme ponio 1:0.  Nastavak susreta donosi i drugi gol Goražda, ovaj put je Nermin Mašić strijelac za konačnih 2:0 i pobjedu Goražda.

Tomislav je nastavio sa dobrim igrama na startu prvog dijela sezone, a na svom terenu su danas savladali Bratstvo iz Gračanice 2:1. Sva tri pogotka na ovom meču pala su u drugom poluvremenu. Branimir Šiško je doveo domaće u vodstvo u 52. minuti, da bi deset minuta kasnije Petar Banovići uduplao prednost. Konačnih 2:1 postavio je Branimir Šer u 83. minuti.

Zvijezda iz Gradačca je u drugom poluvremenu slomila Rudara i slavila pobjedu 3:0. Samo što je krenulo drugo poluvrijeme Asif Čaušević pogađa za vodstvo od 1:0. U 51. minuti već je bilo 2:0 a strijelac je bio Azer Kozić, dok je konačnih 3:0 postavio Zvonimir Mikić u 84. minuti.

Od 18 sati na Bilinom polju igra se posljednji susret dana, a gost Čelika je TOŠK.