Tahiroviću skoro cijeli meč u generalci Ajaxa protiv Dortmunda!

Fudbaleri Ajaxa poraženi su prijateljskom meču od Borussije Dortmund na Signal Iduna Parku 3:1.

Bosanskohercegovački reprezentativac Benjamin Tahirović skoro  svih 90 minuta i trener Maurice Steijn mu defintivno vjeruje. Dvije minute prije kraja zamijenio ga ja Hlynsson.

Bila je ovo peta prijateljska utakmica u kojima je minute upisao reprezentativac Bosne i Hercegovine za Ajax. Po poluvrijeme je ubilježio protiv Shakhtara, Anderlechta i Unterachinga kome je postigao i pogodak.

Prošli meč bio je starter i odigrao svih 90 minuta u ogleda sa Augsburgom.

Što se ove utakmice tiče, Brandt je doveo Milionere do vodstva u 6. minuti, a samo minut kasnije poravnao je Brobbey.

Felix Nmecha sa dva gola u šest minuta drugog poluvremena donio je pobjedu Dortmundu.

Tahirović i Ajax prvo kolo nove sezone u Nizozemskoj počinju 12. augusta protiv Heraclesa u Amsterdamu, a Dormtund će istog dana igra meč njemačkog DFB pokala protiv Shott Mainza. Sedam dana kasnije počinju i Bundesligu domaćim duelom protiv Kolna, prenosi N1 Sport.