Tri gosta slavila pobjede u Prvoj ligi FBiH, Stupčanica sačuvala čast domaćina

Danas su odigrane i preostale četiri utakmice 17. kola Prve lige Federacije BiH, a postignuti su sljedeći rezultati:

Radnički Lukavac – Goražde 0:2

Goražde je već na poluvremenu imalo veliku prednost od 2:0 u Lukavcu, golovima Harisa Konjalića i Kenana Handžića, a ovaj se rezultat nije mijenjao do kraja meča, te je Goražde upisalo važna tri boda za nastavak sezone.

Jedinstvo – Mladost Doboj Kakanj 1:2

Autogolom Drine, Mladost je povela protiv Jedinstva, ali brzo je izjednačio Luka Merdović. Na samom otvorenju drugog dijela, Jelačić pogađa za vodstvo Mladosti i ispostavit će se, konačan trijumf gostiju.

Stupčanica – Radnik Hadžići 1:0

Golom Aletića, Stupčanica je savladala Radnik sa minimalnih 1:0, te je napravila važan korak ka mirnijem nastavku sezone.

Travnik – BFK Simm Bau 0:1

Gosti su u izuzetno otvorenoj utakmici slavili pogotkom Poturalića iz drugog dijela.

Lider na tabeli i budući premijerligaš je GOŠK sa 48 bodova, a drugoplasirana Zvijezda ima 31 bod. Rudar Kakanj je treći sa 29, Gradina ima 27, Bratstvo i Simm Bau po 26. Budućnost ima 25 bodova, a Goražde i Tomislav po 23. Mladost je sakupila 22 boda, Stupčanica 21, TOŠK 18, Jedinstvo i Radnik po 17, Radnički Lukavac 16, a posljednjeplasirani Travnik samo 13.