Fudbaleri Željezničara su nastavili sa pripremama za početak nove sezone. Plavi treniraju na pomoćnom terenu stadiona Grbavica, a danas su se pojavila dva nova fudbalera u ekipi.
Abdulmalik Al-Jaber se pridružio timu, iako već ima ugovor sa Željom, ali je dobio dozvolu da kasni na početak priprema. Po povratku iz Saudijske Arabije, ovaj sjajni veznjak je na raspolaganju treneru Denisu Ćoriću dok se čeka njegov eventualni transfer u klub iz elitne lige svoje zemlje, prenosi Faktor.
Također, danas je prvi put trenirao s ekipom Marin Karamarko koji je nedavno potpisao ugovor, ali je do danas obavljao administrativne obaveze i tek sada se pridružio novim saigračima.
Prema informacijama portala Faktor, vikendom bi Želji trebao da se priključi Edwin Odinaka, 20-godišnji defanzivac iz Nigerije, koji je prošle sezone igrao za Stupčanicu. Očekuje se da potpiše ugovor sa Plavima. U potrazi su i za lijevim bek i napadačem, a moguće je da će angažovati i veznjaka ukoliko se transfer Al-Jabera u Saudijsku Arabiju ostvari.
Vrijedi napomenuti da Joseph Amoah još nije pristupio ekipi, iako ima ugovor do 30. jula 2024. godine, te je upitno da li će ostati na Grbavici.
Želja je najavila da će 5. jula imati prvu provjeru protiv TOŠK-a, a potom će 7. jula otputovati na Zlatibor gdje su dogovorene prijateljske utakmice protiv FK Sloboda (Užice) i SC Baniyas.
U videu portala Faktor.ba možete pogledati izvještaj sa današnjeg treninga.
Izvor: ( sport1.oslobodjenje.ba / Fudbalski.com )


