Posušje je putem društvenih mreža izrazilo zahvalnost Ćoriću za sve što je uradio za klub, što je dodatno podgrijalo špekulacije o njegovom mogućem prelasku u redove Željezničara.
Ćorić se proteklih dana često povezivao sa Željezničarom, a vremenski okvir će pokazati da li će ovaj talentovani bosanskohercegovački trener preuzeti vođenje tima sa Grbavice.
Podsjećamo, Ćorić je tokom svog angažmana u Posušju pokazao visoke trenerske sposobnosti koje su privukle pažnju mnogih klubova. U nedavnom gostovanju u podcastu (IN)Direkt, pred kraj sezone WWin lige BiH, Ćorić je spomenuo mogućnost promjene sredine nakon završetka sezone.
– Mnogo se spekuliše, i moji prijatelji pričaju, ali da budem iskren, uopšte nisam ni razmišljao o tome, fokusiran sam na Posušje. Imamo još jednu utakmicu u nedjelju i ljudi znaju kakav sam. Želim da odradim svoj posao maksimalno do kraja, a kada završi ta utakmica, planiram da se dobro odmorim. Videćemo šta će se dešavati, rekao sam. Sada smo fokusirani na meč sa Zvijezdom, pružićemo priliku mlađim igračima, izjavio je Ćorić.
– Naravno, svaki trener želi napraviti korak naprijed u karijeri. Ali, bitno je dobro razmisliti o pravom trenutku za taj korak. Sve to zvuči lijepo, ali ja nisam osoba koja žuri, već prvo razmislim, pa onda djelujem. Želim ozbiljan projekat, da zajedno napravimo nešto dobro, zdravo okruženje i polako, vidjećemo kako će se stvari razvijati, dodao je tada Ćorić.
Izvor: ( sport1.oslobodjenje.ba / Fudbalski.com )


