FK Željezničar će u idućem kolu WWin lige Bosne i Hercegovine odigrati derbi susret protiv HŠK Zrinjski.
Plavi se marljivo pripremaju za ovu utakmicu, a jučer je za klupsku stranicu govorio Marin Karamarko, čije su riječi oduševile navijače kluba sa Grbavice.
– Žao mi je samo zbog tog prvog kola koje smo izgubili, a iskreno nismo trebali izgubiti. Barem smo mogli izvući remi ili pobijediti. Nakon toga smo se vratili, iako nije bilo lako vratiti se nakon što izgubite prvu utakmicu kod kuće. Pokazali smo da smo pravi tim i da se borimo zajedno. Trudimo se, radimo i dajemo sve od sebe. Idemo s poštovanjem, ali više se ne bojimo nikoga. Pokazat ćemo u subotu ko smo i što smo zaista, izjavio je Karamarko.
Adnan Gušo, trener golmana u stručnom štabu Denisa Ćorića, također je dao svoje mišljenje o dosadašnjim utakmicama, ali i o budućem susretu.
– Ekipa igra veoma dobro u prvih šest kola, to je vidljivo po bodovnoj tablici. Moglo je biti bolje, ali radimo utakmicu po utakmicu. Tako ćemo se pripremati i za sve što dolazi u narednom periodu. Znamo kakva je ekipa Zrinjski. Teška utakmica je pred nama, imaju dobar tim i trenera. Bit će teška i neizvjesna utakmica do samog kraja. Pozivamo sve navijače da dođu u što većem broju kako bismo zajedno proslavili rođendan kluba, rekao je Gušo.
Značajnu ulogu u početnom dijelu sezone ima Dženan Šabić, koji ističe podršku starijih igrača.
– Zadovoljni smo rezultatom u prvom dijelu sezone, iako uvijek može biti bolje. Svaki dan sve više napredujem. Imamo podršku starijih igrača i stručnog štaba. Trudim se da maksimalno ispunim sve njihove zahtjeve. Očekujemo pun stadion i pozitivnu atmosferu, kako bi nas bodrili svih 90 minuta kao i do sada, izjavio je Šabić.
Izvor: ( sport1.oslobodjenje.ba / Fudbalski.com )


