Mario Ivanković, trener Zrinjskog, je nakon sinoćnje utakmice protiv Borca dao izjavu novinarima na konferenciji za medije.
Plemići su sinoć remizirali rezultatom 1:1 protiv banjalučke ekipe na stadionu Pod Bijelim brijegom u meču šestog kola WWin lige BiH. Ivanković je istakao kako ekipa može žaliti za tri boda.
– Možemo žaliti za tri boda, s obzirom na to da smo primili pogodak pred kraj utakmice i da smo imali zicer u posljednjim sekundama, ali, kada pogledamo cijelu utakmicu, mislim da je nekako najrealniji rezultat. Nismo mogli skoro ni 90 minuta, osim nekoliko situacija, napraviti neki organizovani napad. Jednostavno, ekipa Borca je bila agilnija i brža, posebno u veznom redu, što nam je pravilo probleme prvih dvadeset minuta, a onda smo sretno i spretno došli do gola i držali prednost do 85. minute bez njihove šanse. I onda se desila, prema mom mišljenju, jedna naša neopreznost, gdje smo trebali izbaciti loptu, ali nismo. Mislim da je Borac zasluženo došao do boda, kazao je Ivanković, pa dodao:
– Znali smo da se radi o jednoj kvalitetnoj ekipi, koja je promijenila krvnu sliku i tu je 90% novih i kvalitetnih igrača. Uvjerili smo se u to i na kraju u posljednjih petnaest-dvadeset minuta, kada su igrači ulazili sa klupe i kada su učestvovali kod izjednačujućeg gola. Sigurno se radi o jednoj kvalitetnoj ekipi koja će sa vremenom, ako se ne optereti utakmicama u Evropi, biti još kvalitetnija.
Inače, Zrinjski će u narednom kolu gostovati na Grbavici protiv Željezničara, dok će Borac na svom terenu dočekati Sarajevo.
Izvor: ( sport1.oslobodjenje.ba / Fudbalski.com )


