Zašto su se Arsenalovi igrači nakon pobjede slikali s velikim satom?

Nogometaši Arsenala nastavili su pobjednički niz nakon što su jučer u 27. kolu Premier lige pobijedili Fulham u gostima 3:0. Momčad Mikela Artete sve je riješila u prvom poluvremenu golovima Gabriela u 21., Martinellija u 26. minuti i Martina Odegaarda u sudačkoj nadoknadi prvog dijela.

Arsenal je ovom pobjedom došao do pete uzastopne pobjede u prvenstvu i održao pet bodova prednosti ispred Manchester Cityja koji je u subotu pobijedio Crystal Palace 1:0. Njegovi igrači burno su proslavili još jednu pobjedu, ali su pritom zbunili navijače.

TIME OUT Arsenal stars pose with huge clock in dressing room after win over Fulham – and fans have theory about why#Arsenal #Fulham #EPL #Sport #77betsg pic.twitter.com/uOaQJIhllo
Betsg (@77betsg) March 13, 2023

Oleksandr Zinčenko je na Instagramu objavio fotografiju iz svlačionice na kojoj igrači Arsenala i stručni stožer poziraju s velikim replikom sata koji je nekad stajao na krovu starog stadiona Highbury. Arsenal je protiv Fulhama igrao u gostima pa su navijači zbunjeni činjenicom da momčad na gostovanja nosi repliku legendarnog sata koji je nakon rušenja Highburyja prebačen na krov Emiratesa.

No, neki navijači analizirali su položaj kazaljki koje stoje na brojkama 11 i 2. Na Twitteru su to protumačili kao poruku “11 utakmica i dva mjeseca do kraja”, aludirajući na to koliko još Arsenal dijeli od prvog naslova prvaka nakon 19 godina.