Na početku press-konferencije, Zekić je istakao:
– Svi znate šta nas čeka. Nakon prvog poluvremena u Kazahstanu, sutra je uzvrat. Renan je već nekoliko dana sa nama, vidjet ćemo koliko će biti spreman, dok Buljubašić i Mustafić još nisu tu. Na dobrom smo nivou, vidjeli smo sve naše probleme, ali i pozitivne stvari iz prve utakmice. Očekujem da budemo još pametniji, hrabriji i precizniji u pasu. Želim da naglasim da igrači sutra trebaju igrati sa velikim samopouzdanjem i uz podršku naših navijača, ali i da navijači bodre nas na ispravan način, jer ne smijemo podcjenjivati Aktobe, oni su već formiran tim. Očekuje nas teška utakmica. Mnogo toga zavisi od vas. Gledam ovu bogatu historiju Sarajeva i primjećujem da smo imali mnogo evropskih utakmica, sa više ili manje uspjeha, počeo je Zekić.
Unatoč pobjedi u prvom meču, hrvatski trener ne uzima ulogu favorita.
– Volio bih reći da smo favoriti, ali nismo. Šta bi bilo da smo izgubili? Ne smijemo dozvoliti da nas ovaj rezultat previše zavara. Često se dešava da obrnuta psihologija ima uticaja na ishode. Aktobe će igrati pod manjim pritiskom nego u prvom meču. Vjerovatno su nas analizirali i uočili da još imamo mnogo problema. Ne bi bilo realno očekivati da sve funkcioniše na željenom nivou nakon tako kratkog vremena.
Fizička sprema ekipe Sarajeva je na zadovoljavajućem nivou, barem je tako izgledalo u prvom meču.
– Nisam sumnjao u fizičku spremu, iako nam nedostaje brzine u nekim segmentima. Nisam bio zadovoljan ni suđenjem, dobili smo mnogo žutih kartona. Kada dođe utakmica, zaboraviš na sve sitnice. Možda naglašavam neke stvari previše, ali takva je naša sudbina i situacija. Ako stalno tražite probleme, oni će se pojaviti mnogo brže nego što to očekujete, izjavio je Zekić.
Teren u Kazahstanu je bio prilično loš.
– Moram reći da nam je to išlo u prilog. Koševo je mnogo bolje i veće igralište. Trebamo to analizirati, prenijeti igračima, i odigrati mnogo bolje nego u Kazahstanu, dodao je trener Sarajeva.
Ne brine ga pritisak sa stadiona Koševo:
– Pritisak je deo fudbala. Atmosfera je bila odlična i gore. Imamo mnogo novih igrača, ali prilikom dolaska u Sarajevo, trebaš biti svjestan gdje dolaziš. Ili igraš fudbal na visokom nivou, ili negdje za manje novca. Adrenalin me vodi kroz život. Nadam se da će i moji igrači shvatiti to na isti način. Očekuje se velika podrška sjutra, ali će u nekim trenucima tražiti više nego što možemo pružiti, smatra hrvatski trener.
– Još nismo vežbali penale. Ne znamo da li ćemo to uraditi. Razmišljanje o takvim detaljima može poslati poruku igračima koju ne želim poslati. Dobili smo mnogo informacija, neki su ih prihvatili, dok neki još nisu prihvatili ni moj način vođenja. Znam da se nije mnogo očekivalo od nas u prvom meču, ali sada se stvari mijenjaju. Nisam siguran da li je moguće pripremiti se za penale za jedan dan. Igrao sam cijelu karijeru, a nisam naučio pucati penale, zaključio je Zekić.
Revans utakmica prvog kola Konferencijske lige između Sarajeva i Aktobea zakazana je za četvrtak u 21 sat. Podsjetimo, Sarajevo je slavilo sa 1:0 u prvom meču.
Izvor: ( sport1.oslobodjenje.ba / Fudbalski.com )


