Zvezda dobila TSC, proradio Pešić! (VIDEO)

Nogometaši Crvene zvezde svladali su TSC u Bačkoj Topoli s 2-1, u utakmici koja je završila znatno kasnije od očekivanog, zbog problema sa strujom.

Nakon što je utakmica nakratko prekinuta zbog prestanka rada reflektora, utakmica je nastavljena, ali ne zadugo. Već u 11. minuti uslijedio je novi prekid, kada se ozbiljno postavilo pitanje hoće li se nogomet nastaviti večeras na ovom stadionu. U jednom trenutku na stadionu je zavladao potpuni mrak.

Uz odobravanje oba kluba, utakmica je nastavljena uz smanjenu vidljivost, a ubrzo, u 21. minuti, Aleksandar Pešić svojim prvim golom dovodi goste u prednost. Uposlio ga je Bukari, nakon čega je matirao Stojkovića i matirao mladog vratara Ilića.

Imali su domaći dvije velike prilike za izjednačenje do odlaska na odmor, ali u tome nisu uspjeli. Prvu veliku priliku prokockao je Đakovac nedugo nakon pogotka Zvezde. Nakon akcije Ratkova i Milosavljevića, nakon ubačaja s lijevog boka, bio je na golu, ali je promašio prazan gol.

U završnici poluvremena mladi Stefan Leković brani već viđeni gol Stojkovića koji je iskoristio što je Borjan intervenirao izvan šesnaesterca i uputio loptu prema praznom golu. No, bek crveno-bijelih bio je brži od nje. Prethodno je nekoliko puta morao intervenirati i Milan Borjan.

Početkom drugog poluvremena stadion je bio potpuno osvijetljen, no Pešić je postigao novi pogodak i udvostručio vodstvo svoje momčadi. Bio je siguran u završnici nakon ubačaja Kangwe, kojemu je prethodilo izvrsno protrčavanje Wiga s desne strane. Nakon samo jednog pogotka u dosadašnjim utakmicama od početka sezone, navijače će sigurno razveseliti ovakva igra najiskusnijeg nogometaša.

Momčad Žarka Lazetića nije se predavala. U 70. minuti prepolovili su zaostatak nakon sjajnog dodavanja bivšeg igrača Zvezde Luke Ilića, dok je siguran egzekutor bio srpski omladinski reprezentativac Petar Ratkov.

Malo je nedostajalo da Pešić dobije hat-trick. U 89. minuti Azarov je odlično startao i poslao ga direktno u šansu, napadač je ciljao u gornji lijevi kut, njemu bliži, ali je mladi Ilić odličnom intervencijom spriječio da se utakmica odluči prije posljednjeg zvižduka. .

Ponovno je vratar TSC-a izravno spriječio Pešića da postigne treći gol u 94. minuti, nakon čega se lopta odbila do Kataija koji je pucao preko gotovo nezaštićenog gola.

Igralo se dinamično do samog kraja i viđene su prilike s obje strane, no rezultat je ostao nepromijenjen.

TSC: V. Ilić – Cvetković, Stojković (od 74. Mirčevski), Stojić, Ćalušić, Petrović – Đakovac, Radin (od 78. Kuveljić), Milosavljević (od 74. Vukić) – L. Ilić (od 89. Seka), Ratkov ,

CRVENA ZVIJEZDA: Borjan – Vigo, Leković, Dragović, Rodić (od 84. Prucev) – Mijailović, Kanga (od 69. Katai) – Bukari (od 84. Srnić), Kangva (od 54. Nikolić), Mitrović (od 69. Azarov) – Pešić