Zvezda se protiv Novog Pazara vratila na pobednički kolosek (VIDEO)

Nogometaši Crvene zvezde pobijedili su Novi Pazar rezultatom 2:1 na stadionu Rajko Mitić, u utakmici 6. kola Superlige Srbije.

Već u 8. minuti kapetan Aleksandar Dragović doveo je domaće u prednost. Kraso je poslao loptu u šesnaesterac, a nakon gužve iskusni stoper našao se na pravom mjestu i zakucao loptu u mrežu.

Zamalo je Vladimir Lučić povisio na 2:0 novim ovosezonskim golom u 28. minuti, ali stativa se ispriječila!

Napadali su crveno-beli sve vreme, ali bez realizacije. U 39. minuti Bukari je neuspješno pokušao glavom, a na kraju u dva navrata Jean-Philippe Crasso nije uspio spretnim prodorima okruniti golove.

Nakon povratka na teren ritam igre je znatno pao, možda i zbog bakljade i smanjene vidljivosti, zbog čega je utakmica čak i nakratko prekinuta. U 61. minuti uslijedio je veliki vatromet povodom jubileja stadiona Rajko Mitić. Nešto prije toga u igru ​​je ušao Mirko Ivanić – koji se oporavio od ozljede – umjesto Kingsa Kangwe.

Prva iole ozbiljnija prilika u nastavku viđena je tek u 62. minuti, nakon akcije napadačkog dvojca Kraso-Olajinka, ali je Nigerijac pucao u vratara gostiju Mirkovića.

Nakon pravog slaloma Bukarija po desnoj strani u 66. minuti prostor za udarac ostavio je Ivanić, ali je pucao vrlo slabo. Polako su crveno-bijeli krenuli u sve jaču ofenzivu. U 70. minuti nakon novog prodora Bukari nije uspio savladati Mirkovića koji je još jednom odlično intervenirao nakon čega je lopta došla do Stamenića koji je promašio stopostotnu priliku, a rezultat je bio samo korner.

Nakon prekršaja Cissea nad Mitrovićem i duge provjere VAR-a, dosuđen je jedanaesterac za momčad Baraka Bahara koji je u gol pretvorio Gelora Kangu i povisio na 2:0 u 80. minuti utakmice.

No, na drugoj strani Zvezdinim igračima je pala koncentracija, što je iskoristio Saša Jovanović i izvrsnim udarcem brzo smanjio na 2:1.

Do izjednačenja je moglo doći u 86. minuti, no kontranapad Novog Pazara završio je Ergelašovim udarcem pored gola. To je natjeralo trenera Bahara na povlačenje, pa je umjesto Lučića uveo Uroša Spajića.

Do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata unatoč izglednim prilikama pred golovima obje momčadi.

CRVENA ZVEZDA: Glazer – Mijailović, Dragović, Rodić – Bukari, Kraso (od 72. Kanga), Stamenić, Kangva (od 57. Ivanić), Mitrović – Olajinka (od 72. Mijatović), Lucić (od 88. Spajić).

NOVI PAZAR: Mirković – Andrić, Azemović, Sise, Anan (od 71. Floro) – Ergelaš, Momčilović, Čirjak (od 63. Ejbrahams), Adešina (od 71. Golijanin) – Obradović (od 71. Jovanović), Karaklajić (od 63. Bogdanovski).