Na Facebook stranici kluba OFK Gradina objavljene su informacije o trenutnim dešavanjima u klubu i finansijskim problemima sa kojima se suočava, a koji bi mogli rezultirati tim da naredne sezone igra u najnižem rangu.
Prenosimo objavu u potpunosti i bez ikakvih promjena.
– Kao medijska stranica koja već godinama podržava rad OFK Gradina, osjećamo se dužnima prvi put reagovati na “mahalske priče” koje se često šire gradom a koje dugi niz godina imaju destruktivan uticaj na naš klub s namjerom da unesu nemir među članove.
Glavna tema ove objave su plate i nadoknade za fudbalere i trenere OFK Gradina. Želimo javno istaknuti našim navijačima da su plate naših igrača i trenera nažalost već godinama najniže u rangu takmičenja, i u prosjeku su minimalno niže za 30% do 50% u odnosu na igrače drugih klubova istog ranga.
Iako su plate skromne, naši igrači i kolektiv već godinama daju sve od sebe na terenu, što se reflektuje i kroz rezultate – Srebrenik je poznat kao zdravo fudbalsko okruženje za mlađe igrače, a svaki fudbaler koji prođe kroz OFK Gradina može otići s pozitivnim iskustvima o atmosferi u svlačionici, ljudima u klubu i gradu Srebreniku. Iako bi već nakon godinu dana mogli dobiti unosnije ponude u drugim gradovima (često i do 50% veće), većina zadržava volju i produžava ugovore ili se vraća u OFK Gradina zbog pozitivnih utisaka i zdravog fudbalskog okruženja.
Kada su u pitanju plate domaćih trenera, vjerujemo da bi ih bilo sramota kada bi čuli za visine primanja kolega iz drugih gradova.
Ova objava nije zvaničan stav Kluba, već smo odlučili stati u odbranu svih igrača i trenera koji su s ponosom predstavljali ovaj Klub i zaslužuju zahvalnost i poštovanje bez obzira na teške trenutke koje su proživljavali.
Naprimjer, treneri Jasmin Moranjkić, Adnan Likić i Dalibor Gajić predvodili su ekipu u kojoj su igrali 7-8 igrača čija je plata bila 500,00KM uz bonuse za nizove bez primljenog gola ili poraza. U takvim uslovima, OFK Gradina je godinama bila među TOP5 klubova lige, dok su klubovi s višim platama igrača morali se boriti za opstanak.
Ibrahim Škahić nam je dozvolio otkriti da mu je plata iznosila 500,00KM prilikom povratka u OFK Gradina, iako je godinu dana ranije zarađivao desetine hiljada KM. Isto tako, šampionska ekipa sezone 2011/12 je igrala za mizerne plate od 300,00 – 500,00KM.
Ova priča traje decenijama, možda će potrajati još deceniju, ali svi ti momci zaslužuju naše poštovanje i trebaju nas naučiti kako se ponašati na tribinama i u najtežim trenucima.
U cilju pokazivanja zahvalnosti prema igračima, odlučili smo barem djelimično iznijeti informacije i činjenice o njihovim naporima, i suvišno je upoređivati uslove u kojima rade, posebno zimi na pomoćnom stadionu.
Važno je istaći da svaki rang takmičenja nosi svoju cijenu, kao i igrači i treneri, a da li sve ovo nije nevjerovatno i umjetničko djelo kada su u pitanju momci koji su nosili dres OFK Gradina?
Ponavljamo, ova objava nije zvaničan stav Kluba. Ovo je poziv svim ljubiteljima fudbala i onima koji su u mogućnosti da pomognu Klubu da to učine već danas, jer sutra može biti prekasno.
DA LI SREBRENIK ZASLUŽUJE STATUS PRVOLIGAŠA?
POŠTOVANJE IZNAD SVEGA, navodi se u objavi.
Izvor: ( sport1.oslobodjenje.ba / Fudbalski.com )


