Omri Glazer ponovo brani za Crvenu zvezdu nakon oporavka od povrede.
Do tada ga je uspješno mijenjao Marko Ilić u dvomeču plej-ofa za Ligu šampiona.
Crveno-beli igraju prvi meč u četvrtak na domaćem terenu protiv Benfike.
–Imamo pravo biti optimistični, ne samo zato što smo domaćini, već i zbog kvalitetnog rada. Intenzivno treniramo i potpuno smo spremni za utakmicu. S nestrpljenjem iščekujemo četvrtak, jer su utakmice Lige šampiona, pogotovo na Marakani, nešto posebno. Borit ćemo se za naše navijače, ali i za naš klub, s ciljem da dobro počnemo ovu sezonu Lige šampiona. Protivnici nisu lagani, ali idemo utakmicu po utakmicu. Bit će najmanje četiri spektakla na Marakani, gostujemo također odličnim timovima i borit ćemo se da budemo među 24 najbolje ekipe u Evropi. Izbazno je, ali vjerujem u tim, izjavio je izraelski golman.
Glazer se osvrnuo i na period oporavka:
–Oporavak je trajao dugo, ali sada sam u potpunosti spreman da branim i radujem se što nas u četvrtak očekuje puna Marakana. Mnogo sam se uželio punih tribina, kao i atmosfere koju stvaraju naši navijači. Branio sam u subotu, ali protiv Benfike nas očekuje spektakl. Vjerujem da će tribine biti ispunjene do poslednjeg mjesta, a očekivanja su mi pozitivna pred utakmicu. Nema sumnje da je Benfika odličan tim, ali bio sam u Zvezdi i prošle sezone i znam kako se protivnici osjećaju kad prođu kroz čuveni tunel na Marakani, a zatim čuju huk tribina. Nikome nije svejedno igrati u takvoj atmosferi i to je naša najveća prednost, rekao je on.
Zvezda i Benfika igraju u četvrtak duel od 18:45 na stadionu “Rajko Mitić”.
Izvor: ( www.sportskacentrala.com / Fudbalski.com )


