(FOTO) Koper nanio Sarajevu prvi poraz na ovogodišnjim pripremama

Sarajevo je danas na stadionu Bonifika odigralo posljednju pripremnu utakmicu u okviru zimskih priprema za nastavak sezone, a ovaj put protivnik Bordo kluba je bio slovenski Koper, koji je slavio pobjedu protiv ekipe sa Koševa rezultatom 1:0.

U prvih desetak minuta se uglavnom igralo između dva šesnaesterca, a prvu pravu priliku na ovom meču je imao Koper, ali je na kraju sudija svirao ofsajd za slovensku ekipu. Potom je Oliveira pokušao da ugrozi protivnički gol, ali je bio siguran golman protivničkog tima.

U 14. minuti je Bordo klub imao dobru akciju. Penaranda je uposlio Anđušića, koji je šutirao sa nekih 12 metara iskosa, ali je njegov udarac izblokiran, a već u narednoj minuti je Koper dobio penal.

Penal je skrivio Kyeremeh, budući da je u šesnaestercu svoje ekipe faulirao jednog protivničkog igrača. Odgovornost je preuzeo Deni Jurić, čiji je udarac odbranio Dejan Iliev, ali je onda odbijenu loptu igrač Kopera zakucao u mrežu za vodstvo svog tima.

Igrala se 19. minuta, kada je Anđušić pokušao uposliti Oliveiru, ali je sve dobro ispratio Koprivec, te je pokupio loptu ispred brazilskog napadača, a onda je u naredne dvije minute uslijedilo opasdno stanje pred golom Sarajeva, ali igrači slovenske ekipe nisu uspjeli da dođu do još jednog gola.

Odlična kontra Sarajeva je viđena u 22. minuti, ali je srušen Penaranda na 25 metara od protivničkog gola. On je i izveo slobodan udarac, ali je lopta pogodila samo živi zid.

Šest minuta kasnije, jedan igrač Kopera se našao u dobroj situaciji, ali je sudija na kraju svirao nedozvoljenu poziciju jednom igraču slovenske ekipe.

U 33. minuti se desio jedan incident u kojem je učestvovao sportski direktor Sarajeva, Senijad Ibričić. On je protestovao kod glavnog sudije, što je izazvalo žustru raspravu nakon koje mu je arbitar pokazao crveni karton i pokazao da napusti klupu Sarajeva.

Ipak, Ibričić se nastavio prepirati sa njim i odbijao je da to uradi, a onda je ustao i ponovo mu se unio u lice i tako nastavio prepucavanje. Tada je reagovao i Simon Rožman, trener Sarajeva, koji je pokušao smiriti situaciju, a Ibričiću pokazao da ispoštuje sudijsku odluku.

Nakon što se na terenu smirila situacija, utakmica se nastavila, a onda je u 35. minuti Koper imao veliku priliku. Jurić je izašao sam pred Ilieva, pokušao ga je lobovati, ali u tome nije uspio, odnosno lopta je otišla preko gola.

Pred kraj prvog poluvremena, Penaranda je pokušao da ugrozi gol slovenske ekipe sa 20 metara, ali je lopta otišla daleko od gola, a onda je Iliev u narednom napadu spasio Bordo klub, jer je sjajno reagovao ispred Jurića.

Ujedno, to je bila i posljednja prilika u prvom poluvremenu današnje utakmice, pa je Koper na poluvremenu imao prednost od jednog gola razlike protiv Sarajeva.

Drugo poluvrijeme je počelo prilikom Beganovića sa nekih 12 metara, koji je šutirao iskosa, ali je lopta otišla malo preko gola slovenskog tima.

Potom je dobrom šansom uzvratio i Koper. Nkada je odlično prošao po desnoj strani i centrirao, ali je Bručić sa nekih desetak metara šutirao preko gola.

U 56. minuti je pokušao Oliveira sa 25 metara da ugrozi protivnički gol, ali nije uspio u tome, a tri minute kasnije, Penaranda je srušen pred golom Kopera, njegovi saigrači su tražili penal, ali se sudija nije oglasio.

Igrala se 62. minuta, kada je veliku priliku imao Koper. Ponovo je po gol Sarajeva bio opasan Nkada. On je izašao sam pred Ilieva i šutirao sa desetak metara, ali je njegov udarac zaustavio golman Bordo kluba.

Dobra akcija ekipe sa Koševa je viđena u 65. minuti. Po desnoj strani je probio Kyeremeh, ubacio je loptu u šesnaesterac slovenske ekipe, ali na drugoj stativi nije bilo njegovih saigrača.

Rožman je u 67. minuti na teren poslao devet novih igrača, među kojima je bio i Ziljkić. On se u jednom napadu odlučio da šutira sa 18 metara, ali je njegov udarac odbranio Koprivec, a prije toga je Nkada šutirao, dok je Rogić bio siguran.

U periodu od 75., pa do 79. minute, izvršeno je i nekoliko izmjena u ekipi Kopera, a novih prilika na meču nije bilo sve do 82. minute, kada se u šansi našao Hamzić, koji je šutirao sa nekoliko metara iskosa, ali nije uspio da savlada protivničkog golmana.

Do kraja meča je Sarajevo pokušavalo da dođe do barem jednog gola, odnosno izjednačenja, ali u tome nije uspjelo, pa je na kraju Koper slavio minimalnu pobjedu protiv Bordo tima.

NK Koper – FK Sarajevo 1:0 (Jurić 15‘)