Partizan ubjedljiv u Subotici (VIDEO)

Nogometaši Partizana pobijedili su Spartak u Subotici s uvjerljivih 3:0, u 12. kolu Superlige.

Momčad Igora Duljaja u ovom trenutku s utakmicom manje ima 7 bodova više od vječitog rivala Crvene zvezde.

Utakmica je dugo protekla bez uzbuđenja i većih prilika. Nije bilo konkretizacije s obje strane i obje su momčadi pristupile vrlo oprezno.

Domaći su u nekoliko navrata pokušavali dugim loptama izvana, ali nisu bili ni blizu mogućnosti zaprijetiti golu. Bilo je i kornera s obje strane, ali oni nisu predstavljali nikakvu opasnost pred vratima.

Nesigurne reakcije i pogreške Kerkeza s jedne i Ilića s druge strane nisu kažnjene, dok je Kanute zaradio žuti karton u 22. minuti kada je nepropisno prekinuo polukontru faulirajući Bjelovića.

Isti igrač mogao je postati junak u 35. minuti, kada je donio praktički prvo uzbuđenje u ovoj utakmici, zatresavši stativu.

U završnici poluvremena razmjenjivali su se udarci na obje strane. Prvo je Stanojev s ruba šesnaesterca pucao preko gola, a potom je vratar Vulić spasio domaće od dobrog udarca Natha. Ipak, prvih 45 minuta prošlo je bez golova.

Dulja se na poluvremenu odlučio za promjenu. Nije želio riskirati i odlučio je krenuti ofanzivnije, pa je Kanutea, koji je imao žuti karton, zamijenio Nemanja Nikolić.

Ritam utakmice bio je sličan prvom dijelu. U 57. minuti nakon lopte Ćalasana s vanjske strane mogao je zaustaviti Todorovski, ali je iz teškog kuta pogodio vanjski dio mreže. Zatim, dvije minute kasnije, nakon kombinacije Todorovskog i Toševskog, koji je petom asistirao, viđena je najbolja prilika za Subotičane, no vratar Jovanović brani.

Nedugo zatim poništen je pogodak Mihaila Ilića. Nakon udarca Zahida, mladi stoper nije uspio zahvatiti loptu i skrenuti je u gol, ali je ona pogodila stativu i došla do njega. No, uvidom u situaciju s VAR tehnologijom, utvrđeno je da je tom prilikom igrao rukom.

No, ubrzo su gostujući sastav poveli, već u 70. minuti. Nakon kornera Nikolić je glavom poslao loptu do Markovića koji je snažnim udarcem povisio na 1:0.

Samo sedam minuta kasnije Zahid je duplirao prednost, kada je nakon primljene lopte uspio proigrati protivničkog igrača i iz neposredne blizine zatresti mrežu. Nikolić se ponovno našao u ulozi pomoćnika.

Golovi su počeli padati kao na traci. U 81. minuti na 3:0 povisio je Saldanja koji je nakon akcije Belića i Severine precizno ubacio loptu pored svog vratara. Ujedno je na isti način postavljen i konačan rezultat budući da su mreže do kraja mirovale.