Stupčanica pobijedila Budućnost i nastavila utrku sa Slobodom, Bratstvo slavilo u Zenici

23. kolo Prve lige Federacije BiH kompletirano je danas odigravanjem tri preostale utakmice, a najviše pažnje privukao je meč Stupčanice i Budućnosti u Olovu, koji je u slučaju pozitivnog rezultata za goste mogao značiti i kraj utrke za naslov prvaka Federacije BiH.

Međutim, odluka bez dileme neće još pasti, jer je Stupčanica pružila jako dobru partiju i osvojila je sva tri boda. Domaći tim je pobijedio sa 3:1, a pogotke su postigli dvostruki strijelac Fijad Mehanović u 16. i 53. minuti te Stefan Božić u 34. minuti. Pritom je Mehanović promašio i penal u 26. minuti. Za goste je jedini gol postigao Ismaila Diallo u 90. minuti.

Bratstvo iz Gračanice nastavilo je seriju sjajnih rezultata gostujućom pobjedom nad Čelikom od minimalnih 1:0. Pogodak odluke djelo je Edisa Smajića iz 22. minute.

TOŠK je vodio u gostima kod Gornjeg Rahića, ali je na kraju doživio poraz rezultatom 2:1. Irman Sejmenović je pogoddio već u trećoj minuti, a preokret domaćima donijeli su golovi Alija Mahmuda iz druge minute sudijske nadoknade u prvom poluvremenu, te Eldina Mehmedovića u 89. minuti utakmice.

Sloboda je prva na tabeli sa 54 boda, a Stupčanica se sada približila i ima 49 bodova. Bratstvo je novom pobjedom stiglo na treće mjesto i ima 37 bodova, dok četvrto Goražde ima 36 bodova. Slijede Simm Bau i Tomislav sa po 34 boda, a 33 boda je skupio Gornji Rahić koji je sedmi. Osmi Čelik ima 32 boda, a deveta Budućnost 31 bod. Na desetom mjestu nalazi se Gradina sa 30 bodova, a 11. je Zvijezda sa 27.

Radnik ima 26 bodova, Rudar 25, a TOŠK 24 boda. Na posljednja dva mjesta nalaze se Jedinstvo sa 23 boda te Mladost sa 14 bodova.