Tottenham savladao Fulham i preuzeo lidersku poziciju!

Večeras je odigrano posljednje 9. kolo Engleske Premier lige između Tottenhama i Fulhama.

Nakon 90 minuta, bolja je bila ekipa Tottenhama koja je slavila na domaćem terenu rezultatom 2:0.

Sjajnu šansu imali su Spursi na otvaranju susreta u 3. minuti, Bernd Leno odlično je odbranio pokušaj koji si je stvorio Heung-Min Son. Oslobodio je malo prostora unutar šestnaesterca i uputio brzu loptu po podu u donji desni ugao. Uzvratio je Fulham devet minuta poslije, sjajnu šansu je propustio Joao Palhinha. Dobro je pratio centaršut iz kornera i pucao glavom. Lopta je išla u desnu stranu gola, ali je Vicario čudesno reagirao i odbranio mu šut.

Odličnu šansu imali su domaći u 30. minuti, sjajnu šansu imao je Richarlison nakon što je pucao oštro s ruba šesnaesterca, Leno je imao sreće, jer je lopta prozujala par centimetara kraj desne stative. Tottenham stiže u vodstvo šest minuta poslije, Heung-Min Son  je lijepo prošao kroz odbranu i majstorski pospremio je loptu u desne rašlje, ostavivši golmana bez šanse.

Mogao je Tottenham do novog pogotka u 40. minuti, prvo je Udogie pokušao, njegov šut je izblokiran sjajnim klizećim startom, a potom i Dejan Kuluševski je prvi stigao do odbijene lopte, ali mu je šut blokiran. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 1:0.

Spursi sjajno otvaraju drugo poluvrijeme, Heung-Min Son je lijepo poslao pas koji je u šesnaestercu primio James Maddison. Odmah je pucao u donji desni ugao i Leno je bio nemoćan.

Dobru šansu da utakmicu vrati u egal imao je Meksikanac Raul Jimenez, koji je primio tačan pas i u situaciji jedan na jedan s golmanom odlučio pucati uz lijevu stativu. Guglielmo Vicario se bacio kao mačka i odbranio mu sjajno šut ostalo je 2:0.

U nastavku utakmice, Tottenham je iskusno priveo utakmicu kraju, te nije bilo nekih velikih prilika do kraja susreta. Ovom pobjedom Spursi su zauzeli lidersku poziciju nakon 9 odigranih kola, prenosi N1 Sport.