TRAGEDIJA NA MARACANI: Pavkov autogolom na kraju gurnuo Maccabi u Ligu prvaka (VIDEO)

Nogometaši Crvene zvezde ove godine neće igrati u grupnoj fazi Lige prvaka protiv najjačih momčadi Starog kontinenta, jer su u uzvratnoj utakmici doigravanja kvalifikacija za Ligu prvaka odigrali neriješeno (2-2) protiv izraelskog Maccabija iz Haife. stadionu, nakon što je u prvoj utakmici poražen s 3. -2.

Apsolutni tragičar je Milan Pavkov koji je u završnici utakmice postigao autogol koji je bio odlučujući za ishod dvomeča. Prethodno je u sudačkoj nadoknadi Milan Borjan nespretnom reakcijom dopustio suparniku da smanji rezultat na 2-1, odmah nakon obranjenog jedanaesterca. Sve u svemu, dvije velike greške koštale su srpskog prvaka plasmana u elitno natjecanje.

Srpski prvak od starta je krenuo ofenzivno, s jakim vjetrom u leđa s tribina, međutim, i gostujući navijači su došli spremni pa je trebalo malo pričekati da se dim koji su stvorili raziđe.

Uzdasi su stadionom “Rajko Mitić” odjeknuli u 12. minuti, kada je Kanga uzdrmao stativu. Sve je počelo odličnom reakcijom Milana Rodića u obrani koji je svladao protivničke nogometaše i tako sjajno uposlio Pešića. Novopečeni napadač Zvezde prevario je čuvara i ušao u šesnaesterac, a onda uz malo sreće uposlio Bukarija, koji je uočio i samog nogometaša iz Gabona, ali malo je nedostajalo do velike radosti.

Borba na terenu se rasplamsala, a bilo je i vrlo teških duela u kojima se posebno istaknuo Aleksandar Dragović.

David je u 21. minuti zaprijetio s ruba šesnaesterca, dobio je dovoljno prostora za udarac, ali je lopta ipak otišla dovoljno daleko preko gola da ne predstavlja opasnost za Milana Borjana.

Ponovno je zaprijetio Gelor Kanga u 24. minuti, ovoga puta u svom stilu, s tridesetak metara, no vratar je nakon male neizvjesnosti uspio uhvatiti loptu.

Očekivana erupcija uzbuđenja na stadionu dogodila se u 28. minuti kada je Pešić trećim pogotkom po povratku u klub donio prednost momčadi Dejana Stankovića i vratio dvomeč na početak. Svoju vještinu još jednom je pokazao Katai koji se lako oslobodio svog čuvara, prošao u šesnaesterac i ubacio loptu na pet metara, gdje je nespretna reakcija gostujuće obrane spremno dočekala dugo iščekivano pojačanje u napadu i lopta je smještena u mrežu.

Nalet je zamalo iskoristio Mirko Ivanić koji se namjestio za udarac iz daljine, no lopta je ipak završila pokraj gola.

Ubrzo je na drugoj strani izraelski klub uputio prvi udarac u okvir gola koji je poučio Dolev Haziza, ali je kapetan crveno-bijelih Borjan bio siguran na golu i uhvatio loptu.

Pešić je svojim drugim pogotkom u polukontri imao priliku udvostručiti prednost, imao je dosta prostora za udarac, no učinio je to nedovoljno snažnom lijevom nogom, pa je vratar Cohen ukrotio ovaj pokušaj.

Na samom kraju prvog dijela utakmice, odnosno 44. minute, Crvena zvezda je postigla rezultat za prolaz u grupnu fazu Lige prvaka! Bio je to šah-mat u četiri poteza. Nakon ubačaja Kange, Katai je maestralno petom proradio Pešiću, koji odmah prosljeđuje Ivaniću za konačnu egzekuciju i prednost od 2:0!

Prava drama nastala je u sudijskoj nadoknadi u prvih 45 minuta. Nakon kornera Maccabija, Srnić je igrao rukom, a Maccabi je dobio veliku priliku za poravnanje rezultata u dvomeču.

Činilo se, međutim, da je Borjan završio savršeno poluvrijeme obranivši udarac Haziza s 11 metara, no onda je uslijedio šok jer je u nastavku akcije Šveđanin Sundgran uputio udarac iz velike daljine koji je završio u mreži nakon nespretna reakcija Zvezdinog vratara.

Gosti kao da su dobili krila događanjima na kraju prvog dijela pa su nakon povratka na teren bili puno konkretniji.

U 49. minuti Borjan je spasio svoju momčad novog zaostatka u dvomeču, kada je pravovremeno skrenuo kut Pierrota koji se našao sam pred golom nakon dodavanja Sherryja.

Iako su gosti bili konkretniji, Zvezda je malo po malo uspijevala vratiti inicijativu. Eraković, koji prinudno igra na poziciji desnog beka, uspio se u 51. minuti probiti do gola i izdržati duel s protivničkim igračem, ali ipak nije bilo dovoljno snage za bolju završnicu.

Težište igre preselilo se na polovicu Izraelaca, a Katai je nakon prodora izborio sebi priliku za 3-1 iz slobodnog udarca s nekih osamnaest metara, no udarac nije bio dovoljno precizan i lopta je završila preko gola.

U 61. minuti viđena je nova velika opasnost pred golom domaćih, kada je Dragović došao do lopte prije Pierrota, ali je ona završila kod Alija Muhameda, koji je lako izbacio Kangwu, ali je srećom njegov pokušaj bio prejak.

Zvezdaši su počeli predugo držati loptu u nogama. Prvi je pogriješio Kangwa, a kobna je mogla biti Ivanićeva kada je u 65. minuti izgubio posjed na polovici protivničke momčadi, kada je bilo i dosta sreće jer se tresla greda srpskoga vrata.

Zaprijetili su crveno-bijeli u 75. minuti, kada je Ivanić nakon duge vožnje spustio loptu u šesnaesterac za Bukarija, koji međutim nije bio dovoljno precizan sa svoje lošije lijeve strane.

Ofenziva je bila na strani Maccabija veći dio drugog poluvremena, no braniči srpskog prvaka bili su uglavnom koncentrirani i na visini zadatka.

Moglo je biti vrlo nezgodno za Zvezdu u 81. minuti nakon ubačaja iz slobodnog udarca, ali je bivši igrač naše momčadi Bogdan Planić jako loše zahvatio loptu glavom, u situaciji kada je bio sam pred vratima. od cilja.

Iako nije bilo previše udaraca na gol, Borjan je morao intervenirati u 86. minuti, nakon što je Acili dubinski uputio loptu prema Hazizi. Ipak, čuvar mreže Zvezde na vrijeme je skratio korner.

Prava tragedija dogodila se u 89. minuti kada je Milan Pavkov nakon ubačaja Acilija vrlo nespretno smjestio loptu u svoja vrata i tako riješio dvomeč. Navijači Zvezde navikli su da visoki napadač odlučuje važne utakmice, ali ovoga puta neće biti sretni zbog te činjenice.

Do kraja utakmice Katai je nakon dodavanja Ivanića uspio pokušati zaprijetiti golu, ali nije bio u dobroj poziciji pa je vratar Maccabija loptu poslao u korner.

U posljednjem trenutku Zvezda je zbog gužve u šesnaestercu imala priliku za produžetak, ali je Milunović iz blizine pucao preko gola.

Vremena više nije bilo pa će crveno-bijeli igrati u grupnoj fazi Europske lige, dok je izraelski klub odnio glavni plijen.

CRVENA ZVIJEZDA (4-2-3-1): Borjan – Eraković, Dragović, Milunović, Rodić (od 84. Sanogo) – Srnić, Kanga (od 53. Kangva) – Bukari (od 84. Mustafa), Ivanić, Katai – Pešić ( od 78. Pavkov).

MACCABI HAIFA (4-3-3): Cohen – Sundgren, Goldberg, Planić, Kornu – Ali Mohamed, Lavi, Sheri – Haziza, Piero, David (od 72. Acili).