Fudbalski klub iz Tuzle se trenutno suočava sa teškom situacijom, jer je osvojio samo osam bodova nakon šest utakmica u Prvoj ligi Federacije BiH, što je rezultiralo odlukom uprave da promijeni trenera.
Selver Ahmetović će imati svoj debi kao trener ovog vikenda u gostujućem meču protiv Gradine. Klub je istakao da je Ahmetović, dugogodišnji igrač i bivši kapiten FK Tuzla City, prirodan izbor za trenersku poziciju zbog njegove posvećenosti fudbalu i doprinosa uspjesima kluba, uključujući i plasman u evropska takmičenja.
“Sa ponosom objavljujemo da je naš dugogodišnji igrač i kapiten, Selver Ahmetović, imenovan za novog šefa stručnog štaba FK Tuzla City. Njegovo iskustvo, kako na terenu, tako i na klupi, čini ga idealnim kandidatom za ovu poziciju, a očekujemo da će njegov dolazak donijeti pozitivne promjene u igri ekipe”, stoji u saopštenju kluba.
Vjerujemo da će Ahmetović nastaviti graditi uspjehe i podići tim na viši nivo, te se nadamo uspješnoj saradnji u budućnosti.
Izvor: ( sport1.oslobodjenje.ba / Fudbalski.com )


