Fudbalski klub Željezničar je dobio kaznu od Fudbalskog saveza naše zemlje zbog incidenta u utakmici petog kola WWin lige BiH protiv Sloge.
U toj utakmici na Grbavici, došlo je do prekida zbog ulaska navijača na teren, ali je veći incident spriječen uz pomoć igrača i redara, nakon čega je meč nastavljen.
Zbog ovoga, N/FS BiH je odlučio kazniti Plave sa Grbavice sa novčanom kaznom od 10.000 KM. Također, ekipa Denisa Ćorića je dobila uslovnu kaznu zabrane igranja pred gledaocima na istočnoj tribini.
– FK Željezničar obavještava članove i javnost da je Klub dobio Odluku Disciplinske komisije NS/FS BiH u vezi sa dešavanjima na utakmici protiv FK Sloge.
Klub je kažnjen novčano sa 10.000 KM. Također, uslovna kazna zabrane igranja pred gledaocima na istočnoj tribini je izrečena. Ukoliko se ponovi isti ili sličan prekršaj u narednih šest mjeseci, Klub će biti kažnjen zabranom prisustva gledalaca na istočnoj tribini.
FK Željezničar je od MUP-a KS dobio dodatne mjere, u vezi postavljanja zaštitne ograde na istočnoj tribini.
FK Željezničar apeluje na sve navijače i simpatizere da pokažu da su nedavni incidenti izuzetak. Čuvajmo stadion i podržimo Plave na naš prepoznatljiv način – grlima i dlanovima!
Narednu domaću utakmicu Željezničar igra u subotu protiv Zrinjskog u 20:45 sati, navodi se u saopštenju Kluba.
Utakmica između Željezničara i Sloge završena je rezultatom 1:1.
Izvor: ( sport1.oslobodjenje.ba / Fudbalski.com )


