Željezničar u subotu igra generalku, poznato je i ime protivnika

Utakmica je završena minimalnom pobjedom Željezničara 1:0, a strijelac jedinog pogotka bio je Faris Zubanović u 26. minuti.

Ovo je druga utakmica Željezničara u posljednja tri dana, s obzirom da je ekipa Brune Akrapovića u ponedjeljak odmjerila snage sa Fudbalskim klubom Vršac i slavila pobjedu 2:1.

Do kraja priprema Željo će odigrati još jednu utakmicu koja će ujedno biti i generalna proba pred nastavak sezone.

Generalka će biti odigrana u subotu sa početkom od 11:30h, a protivnik Želji biće Velež iz Nevesinja.

Utakmica će se također igrati u Međugorju i poslužit će kao konačna provjera ekipi Brune Akrapovića pred izuzetno teške izazove u nastavku premijerligaškog prvenstva.

Podsjetimo, Željo u prva tri kola proljetnog dijela sezone igra protiv Zrinjskog, Širokog Brijega i Sarajeva.

Iako će dvije od tri pomenute utakmice igrati na Grbavici, protivnici su iz najvišeg ranga i nema sumnje da će Plavi morati biti na mnogo većem nivou u odnosu na jesenji dio prvenstva ukoliko žele ostvariti pozitivne rezultate.