Na početku press konferencije Žižović izrazio saučešće porodicama stradalih u tragičnim događajima u Bosni i Hercegovini.
– Nakon katastrofalnih poplava koje su zadesile Bosnu i Hercegovinu, želim izraziti saučešće porodicama nastradalih u svoje ime i ime kluba. Klub takođe izražava saučešće zbog svega što se desilo, poručio je Žižović.
Borac ima određenih kadrovskih problema za ovaj meč, ali ima dovoljan broj kvalitetnih igrača.
– U ovom trenutku imamo određenih problema, ali imamo dovoljno kvalitetnih igrača da odgovorimo na ovaj izazov. Velež dolazi poslije svojih problema. Nakon lošeg starta sezone, promjene trenera i loših rezultata u Evropi, nisu se dobro startovali ni u prvenstvu. Sigurno su motivisani, kao i sve ekipe koje igraju protiv Borca, jer predstavljamo bh. fudbal u Evropi na dobar način i nadam se da će tako nastaviti.
Žižović još nije odlučio ko će igrati protiv Veleža.
– Vidjećemo danas kakvo je stanje sa igračkim kadrom, imamo rovitih igrača i odsutnih reprezentativaca, ali imamo 27-28 igrača na raspolaganju. Svi zaslužuju biti dio tima i svaki igrač koji izađe na teren će tražiti pobjedu koja nam je potrebna da se približimo vrhu tabele. Imamo zaostale utakmice i nadam se da ćemo skupiti bodove da se priključimo borbi za titulu. Ove godine će biti teže jer igramo na više frontova, ali ne odustajemo od svojih ciljeva.
Želja mu je rasporediti minutažu svim igračima kako bi sačuvao svježinu.
– Mislim da smo koristili sve igrače u prethodnim utakmicama, tako da nema ‘standardnih’. Možda će nam nedostajati nekoliko igrača za rotaciju, ali ćemo voditi računa o rasporedu minutaže zbog velikog broja utakmica. Moramo paziti na opterećenje u odnosu na prethodni meč, ali smo uvijek motivisani. Danas je privilegija igrati za Borac u svim okolnostima koje su iza nas.
Zaostala utakmica 1. kola WWIn lige BiH između Borca i Veleža igra se sutra od 18 sati u Banjaluci.
Izvor: ( sport1.oslobodjenje.ba / Fudbalski.com )


